Marek Czarnecki

Artysta fotografik, doktor sztuki filmowej w dziedzinie fotografii. Nagradzany na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ośmiokrotny laureat brytyjskiej statuetki OSKARA. Zdobywca ponad dwustu czterdziestu medali i nagród na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Należy do elitarnych organizacji i towarzystw międzynarodowych skupiających wybitnych twórców z całego świata: The Master Photographers Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Institute of Professional Photography (UK), Federacji Europejskich Fotografów (Belgia). Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.

Jest autorem wielu projektów artystycznych, wśród nich znajdują się m.in.: „Kształt Wody”, „Wielki Macro Świat”, „Wojna Mediów”, „2000 lat przed – 2000 lat po”, „Nasz Bezpieczny Świat”, „Nasz Niebezpieczny Świat”, „Moskiewskie City”, „Największe elektrownie Rosji”, „Przestrzenie Kujawsko - Pomorskie 3D", „Żaglowce świata”, „Zagubiony Świat”, „Miasta Kujaw i Pomorza – panoramicznie, pionowo, z drona”. 

Zdjęcia z projektów zdobyły i ciągle zdobywają uznanie na międzynarodowych konkursach w Polsce, Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie Artysta jest w trakcie realizacji kolejnych kilku dużych projektów artystycznych.  

Pasją Artysty są panoramy fotograficzne, które tworzy analogowo i cyfrowo, stosując je zarówno w reklamie, jak i własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuje się różnorodnymi technikami: HDR-em, multiplikacją głębi ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni. 

Od lat zajmuje się fotografią przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Panoramy przemysłowe zdobywają wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach. W roku 2020 i 2022 był Stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artysta uhonorowany:
- odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej"
- Medalem Thorunium
- Nagrodą Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w dziedzinie "kultura"

Więcej: www.marekczarnecki.eu